Cleocin T 2020 Fiyatı

(Cleocin T %1 Topikal Çözelti)

Reklamlar

Cleocin T 2020 Fiyatı

Antibiyotik tedavisi gereken durumlarda kullanılan cleocin t, eczane satış fiyatı 17.13 Türk Lirası’dır.

İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır. İlaç fiyatları TC Salık Bakanlğı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır. Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Cleocin T Nedir Ve Niçin Kullanılır?

Cleocin t çözelti antibiyotik grubu ilaçlara arasında yerini almaktadır. Blister içerisinde sunulan kapsüller kırmızı ve mor renge sahiptir. Cleocin t her türlü enfeksiyona sahip hastalıkların tedavisinde kullanılır. Cleocin t antibiyotiğinin kullanıldığı hastalık durumları ise; farenjit, bronşit, sinüzit, fronkül, artrit gibi iltihap kaynaklı hastalıklardır. Ayrıca bu çözeltinin baz diş eti enfeksiyonlarında kullanımı ve kadın üriner sistem hastalıklarında da kullanıldığı bilinir.

Cleocin T Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Cleocin t kullanılırken, dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin ishal yapıp yapmadığıdır. Bu antibiyotik tedavisine başlandığında ve daha sonrasında şiddetli ishal söz konusu ise, derhal bu bilgi hekimle paylaşılmalı ve hekim bilgilendirilmelidir. Ayrıca bu ishal durumunun altında yatan başka sebepler olabileceğinden dolayı bu sebep araştırılmaya muhtaçtır.

Cleocin T Nedir?

Cleocin t iltihabın neden olduğu her türlü iç ve dış hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş, kırmızı ve mor renge sahip kapsül formlu bir antibiyotiktir.

Cleocin T Muadili Nedir?

Cleocin t topikal çözeltinin bulunmadığı veya erişilemediği durumlarda kullanılabilecek ilaçlar arasında ‘clin, klindan, meneklin, klindaver, klinoksin, zindaclin isimli ilaçlar yer almaktadır.

Cleocin T 2020 Fiyatı

Antibiyotik tedavisi gereken durumlarda kullanılan cleocin t, eczane satış fiyatı 17.13 Türk Lirası’dır.

Cleocin T 2022 Fiyatı

Antibiyotik tedavisi gereken durumlarda kullanılan cleocin t, eczane satış fiyatı 28.15 Türk Lirası’dır.

Cleocin T Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

Bu antibiyotiğin yiyecek ve içecekle etkileşimde olduğu saptanmadığından aç ya da tok karnına kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. 

Cleocin T Yan Etkileri 

Bu ilacın en belirgin yan etkisinin ishal olduğu bilinmekle birlikte; hapşırma, göz ve yüzde şişlikler, kaşıntı ve nefes almada yaşanan güçlükler de eşlik edebilir.

Cleocin T Alkol ile Kullanımı

Cleocin t kullanılırken aynı zamanda alkol tüketiyor olmak ile ilgili herhangi bir araştırma bulunmadığından veri elde edilememiştir.

Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Bu antibiyotik kullanılırken, bağırsaklara ve diğer organlara verebileceği yan etkilerden dolayı bol su ile içilmesi önerilmektedir.

Cleocin T Yasaklandı Mı?

Cleocin t eczanelerde satışına devam edilen ilaçlardandır.

Cleocin T İlacının Etkin Maddesi Nedir?

Cleocin t antibiyotiğinin etkin maddesinin ‘klindamisin’ olduğu verisine ulaşılmıştır.

Cleocin T Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bu ilacın etki etme süresi minimum bir hafta olarak belirtilse de hastalığın şiddeti ve seyrine göre bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Cleocin T Adet Geciktirir Mi?

Cleocin t antibiyotiğinin kullanımı sırasında adet geciktirici etki beklenmez.

Cleocin T Kilo Aldırır Mı?

Bu ilacın kullanımı sırası ve sonrasında kilo aldırıcı bir etken beklenmemektedir.

Cleocin T Ne Kadar Süre Kullanılır?

Bu ilaç hangi hastalık sebebiyle size reçete edilmişse, kullanım süresi de buna göre değişkenlik göstereceğinden en doğru bilgiyi hekiminizden elde edebilirsiniz.


Reklamlar
İlaç Sınıfı:
Firma: PFIZER
ATC Kodu: D10AF01
Etkin Madde:
Barkodu: 8699532654793
Dozaj / Birim: %
Dozaj / Miktar: 1
Ambalaj Miktarı: 30
Menşei Ülke: Yerli
Reçete: Normal reçeteli bir ilaçtır.
Geri Ödeme Kodu: A01902

İlaç Fiyatı

28.15 (2022-10-20 17:21:21)