Pradaxa 150 Mg Nasıl Kullanılır?

(Pradaxa 150 Mg 60 Sert Kapsül)

Reklamlar

Pradaxa 150 Mg Nasıl Kullanılır?

Pradaxa 150 mg doktorunuzun önerdiği miktarı aşmayacak şekilde, bir miktar su ile birlikte kullanılmalıdır. Kullanım önerisi olarak ise ilacı ikiye bölerek içmek gereklidir.

İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır. İlaç fiyatları TC Salık Bakanlğı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır. Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Pradaxa 150 Mg Nedir Ve Niçin Kullanılır?

Pradaxa 150 Mg sert kapsül ilaç, sebebi bilinmeyen faktörlere bağlı olarak gelişen kan pıhtılaşmasını engelleyici bir özelliğe sahiptir. Bu ilaç, mavi ve opak renklerden oluşmakta olup üzerleri baskılıdır. Sarı renge sahip tablet paketler içerisinde sunulmaktadır.

Pradaxa 150 Mg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu ilaç karaciğer rahatsızlığı geçirmiş ve halen devam eden karaciğer hasarlarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Şayet böyle bir durum söz konusu ise bu durum, size ilacı reçete eden doktorunuzla paylaşılmalıdır. Aynı zamanda kan sulandırıcı etkiye sahip bu ilacı kullanırken inflamatuar bir hastalığınız, açık bir yaranız varsa, mutlaka hekimini bilgilendirmelisiniz.

Pradaxa 150 Mg Nedir?

Akciğer ve toplardamarlarda kaynağı belli olmadan gelişen pıhtıların oluşumunu ve gelişimini engelleyen bir ilaçtır.

Pradaxa 150 Mg Muadili Nedir?

Aynı ilaç firmasının pradaxa adıyla çıkardığı ve düşük miligrama sahip ilaçlar, pradaxa 150 Mg’ın eş değeri niteliğindedir. Doktorunuzun önerdiği doz ve kullanım talimatına uyulması gerekmektedir.

Pradaxa 150 Mg 2020 Fiyatı

Bu ilacın 2020 yılı itibari ile belirlenen fiyatı 261.03 Türk Lirasıdır.

Pradaxa 150 Mg 2022 Fiyatı

Bu ilacın 2022 yılı itibari ile belirlenen fiyatı 587.64 Türk Lirasıdır.

Pradaxa 150 Mg Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

Bu ilaç kullanılırken doktorunuzun sizi önerdiği durumların dışına çıkmayınız. Fakat ilacın kullanım talimatına göre ilacı aç ya da tok almanızda herhangi bir sakınca görülmemiştir.

Pradaxa 150 Mg Yan Etkileri

İlacın bilinen birden fazla yan etkisi bulunuyor. Bunlar arasında en yaygın görüleni, herhangi bir sebebe bağlı olmadan gelişen burun kanamaları, kanlı ishal veya idrar, sindirim sistemi güçsüzlüğü, bu ilacın en yaygın yan etkileri arasında gösterilmekte olup, en az on kişiden birinde mutlaka gözlemlenmiştir.

Pradaxa 150 Mg Alkol ile Kullanımı

Bu ilacın, alkol ile kullanımın doğan herhangi bir yan etkiye sahip olup olmadığı belli değildir. Fakat, ciddi bir ilaç olduğu için eczacı ve doktorlar alkol ile birlikte kullanımı kesinlikle önermemektedir.

Pradaxa 150 Mg Nasıl Kullanılır?

Pradaxa 150 mg doktorunuzun önerdiği miktarı aşmayacak şekilde, bir miktar su ile birlikte kullanılmalıdır. Kullanım önerisi olarak ise ilacı ikiye bölerek içmek gereklidir.

Pradaxa 150 Mg Yasaklandı Mı?

Fransız üretimi olan pradaxa Türkiye’de ve dünyanın birçok noktasında yasal bir şekilde satılmaktadır. Herhangi bir sınırlama söz konusu değildir.

Pradaxa 150 Mg İlacının Etkin Maddesi Nedir?

İlaç her bir kapsülün içinde 150 mg dabigatran eteksilat içerir.

Pradaxa 150 Mg Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bu ilacın etki süresi doktorunuzun takibi ve düzenli tetkikleri altında kullanılmalıdır. Vücuda bıraktığı olumlu veya olumsuz etkiler kan tahlilleri ile belli olmaktadır.

Pradaxa 150 Mg Adet Geciktirir Mi?

Pradaxa kan sulandırıcı ilaç, adet düzensizliklerine yol açabilmektedir. Bu nedenle, bu ilaç kullanılırken bir jinekoloji uzmanı gözetimi altında olmak önemlidir.

Pradaxa 150 Mg Kilo Aldırır Mı?

Pradaxa 150 mg’ın kilo aldırıcı bir etkiye sahip olmadığı belirtiliyor.

Pradaxa 150 Mg Ne Kadar Süre Kullanılır?

İlacı ne kadar süre kullanacağınız tedavinizin ne kadar süreceği ile senkronize bir durumdur. Bunun için net bir tarih aralığı vermek doğru değildir.


Reklamlar
İlaç Sınıfı:
  • B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
  • B01 ANTİTROMBOTİKLER
  • B01A ANTİTROMBOTİKLER
  • B01AE Direkt trombin inhibitörleri
  • B01AE07 dabigatran
ATC Kodu: B01AE07
Etkin Madde: Dabigatran
Barkodu: 8699514093268
Dozaj / Birim: Mg
Dozaj / Miktar: 150
Ambalaj Miktarı: 60
Menşei Ülke: İthal
Reçete: Normal reçeteli bir ilaçtır.
Geri Ödeme Kodu: A13835

İlaç Fiyatı

587.64 (2022-10-19 23:38:12)