Neoral 100 mg Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

(Sandımmun Neoral 100mg Yumuşak Jelatin Kapsül)

Reklamlar

Neoral 100 mg Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

İlacı kullanırken eğer doktorunuz veya eczacınız aksi bir öneride bulunmamışsa tok halde almalısınız. İlacı yemek sırasında veya hemen sonrasında bol su ile tüketebilirsiniz.

İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır. İlaç fiyatları TC Salık Bakanlğı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır. Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Neoral 100 mg Nedir Ve Niçin Kullanılır?

Novartis ilaç firmasının ürettiği Sandımmun-Neoral 100 mg ilaç yumuşak kapsül formundadır. Jelatin kapsül formunda olan bu ilaç mavi-gri renkte olup; üzerinde NVR 100 mg baskısı bulunmaktadır. Bu baskı ise kapsül üzerinde kırmızı renge sahiptir. Paketin içinde bulunan, tek kullanımlık bir kapsülün içerisinde 100 mg değerinde siklosporin maddesi bulunur.

Sandımmun-Neoral organ nakillerinden sonra yaşanan bağışıklık sistemi sorunlarını çözmek için üretilmiş bir ilaçtır. Bağışıklık sisteminden kaynaklanan, vücudun kabul etmediği organ nakilleri işleminden sonra, vücudun kabul etmeyen hücrelerini bloke etmek için uğraşır. Bu ilacın düzenli kullanımından sonra böyle bir sorunun ortadan kalkması öngörülür. Sandımmun-Neoral bağışıklık sistemini baskılayıcı bir ilaçtır.

Neoral 100 mg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sandımmun –Neoral adlı ilacı herhangi bir şeye alerjini olduğu durumlarda kullanmamanız gerekir. Herhangi bir alerji aşısı tedavisi alıyorsanız, bu durum hekimle paylaşılmalıdır. Aynı zamanda kanda bulunan potasyum mineralinin aşırı yüksekliği durumunda ve gut hastalığına sahip olduğunuz durumlarda doktora başvurulmalıdır. Kronik bir rahatsızlığınızdan dolayı, sürekli kullandığınız bir ilaç varsa etkileşime girmemesi açısından mutlaka dikkatli davranmalısınız.

Neoral 100 mg Nedir?

Sandımmun-Neoral 100 mg, immün sisteminin yanlış çalışması sonucu oluşan; Behçet, üveit, sedef, egzama, romatoid artrit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bağışıklık baskılayıcı bir ilaçtır. Aynı zamanda organ nakli sonrasında yaşanan vücudun doku kabullenme problemlerinde kullanılır. İlaç yumuşak bir kapsül içerisinde sunulur. Üzeri kırmızı baskıdan oluşan kapsülün rengi mavi- gri olarak biliniyor. Her bir kapsülün içerisinde 100 mg ilaç bulunur.

Neoral 100 mg Muadili Nedir?

Doktorunuz veya eczacınız Sandımmun- Neoral ilaç bulunmadığı durumlarda; tearon, restasis, panosporin, epostin gibi aynı etken maddeye sahip farklı ilaç markalarını verebilmektedir.

Neoral 100 mg 2020 Fiyatı

Bu ilacın 2020 yılı itibari ile güncellenen fiyatının 269.67 TL olduğu bilinmektedir.

Neoral 100 mg 2022 Fiyatı

Bu ilacın 2022 yılı itibari ile güncellenen fiyatının 556.19 TL olduğu bilinmektedir.

Neoral 100 mg Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

İlacı kullanırken eğer doktorunuz veya eczacınız aksi bir öneride bulunmamışsa tok halde almalısınız. İlacı yemek sırasında veya hemen sonrasında bol su ile tüketebilirsiniz.

Neoral 100 mg Yan Etkileri

Bu ilacın oldukça yaygın biçimde görülen yan etkileri arasında titreme, baş ağrısı, tansiyon ve kolesterol yüksekliği, böbrek problemleri yer almaktadır. Daha az görülen yan etkilerin ise; iştahsızlık, mide bulantısı, diş etleri iltihaplanması olduğu biliniyor.

Neoral 100 mg Alkol ile Kullanımı

Sandımmun-Neoral 100 mg kullanılırken, herhangi bir şekilde alkol almamak gereklidir. İlacın alkol ile kullanımdan doğan birçok yan etkisi bulunduğunu belirtmek de fayda var.

Neoral 100 mg Nasıl Kullanılır?

İlaç kullanılırken, doktorun reçete ettiği miktarı aşmamak veya eksik miktarda almamak oldukça önemlidir. Kapsül formunda bulunan bu ilacın, kullanıldığı zamanlarda ikiye bölünerek alınması tavsiye edilir.

Neoral 100 mg Yasaklandı Mı?

Sandımmun-Neoral günümüzde hala aktif bir şekilde eczanelerde reçete ile satılmaktadır. Ülkemizde herhangi bir yasaklama ya da sınırlandırma getirilmemiştir.

Neoral 100 mg İlacının Etkin Maddesi Nedir?

Bu ilacın siklosporin adlı etkin maddesi bulunmaktadır.

Neoral 100 mg Ne Kadar Sürede Etki Eder?

İlacın kullanmaya başladıktan sonra hemen etki eden herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. Fakat ilaç düzenli ve doktor kontrolünde kullandıktan sonra ki süreçte olumlu yönde etki göstermeye başlar.

Neoral 100 mg Adet Geciktirir Mi?

Sandımmun-Neoral 100 mg kapsül, kullanım sırasında kadınlarda adet düzensizliklerine neden olabilmektedir. Bu ilacın bazen adet gecikmesi, bazen de erken ve sık adet olmaya sebebiyet verdiği bilinen etkiler arasında yer alıyor.

Neoral 100 mg Kilo Aldırır Mı?

İlacın vücudun su tutmaya yönelik yan etkisi bulunuyor. Bu nedenle kilo alımı beklenen etkiler arasında yer almaktadır.

Neoral 100 mg Ne Kadar Süre Kullanılır?

İlacın kullanım süresi, doktorunuzun sizin tedaviniz için ön gördüğü ve önerdiği süre ile sınırlıdır.


Reklamlar
İlaç Sınıfı:
  • L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR
  • L04 İMMÜNOSÜPRESANLAR
  • L04A İMMÜNOSÜPRESANLAR
  • L04AD Kalsinörin inhibitörleri
  • L04AD01 siklosporin
Firma: NOVARTIS
ATC Kodu: L04AD01
Etkin Madde: Siklosporin
Barkodu: 8699504190052
Dozaj / Birim: Mg
Dozaj / Miktar: 100
Ambalaj Miktarı: 50
Menşei Ülke: İthal
Reçete: Normal reçeteli bir ilaçtır.
Geri Ödeme Kodu: A06948

İlaç Fiyatı

556.19 TL (2022-10-19 23:26:28)