Aerius 5 mg 20 Tablet

İlacın Sınıfı:
  • R - SOLUNUM SİSTEMİ
  • R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
  • R06A SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
  • R06AX Diğer
  • R06AX27 desloratadin
İlaç Adı: Aerius 5 mg 20 Tablet
İlaç Fiyatı: 72 ₺
ATC Kodu: R06AX27
Etkin Madde: Desloratadin
Barkodu: 8699636090015
Dozaj / Birim: mg
Dozaj / Miktar: 5
Ambalaj Miktar: 20
Menşei Ülke: İthal (Amerika)
Reçete: Normal reçeteli bir ilaçtır.
Geri Ödeme Kodu: A00411
Güncelleme: 2023-12-06 19:19:44

AERIUS Film Tablet nedir ve ne için kullanılır?


AERIUS Film Tablet, bir antihistaminik ilaç sınıfından desloratadini içerir. Uyku halinin oluşmadığı alerjiye karşı kullanılır ve alerjik reaksiyon ve belirtilerin kontrol altına alınmasına yardım eder. 20 tablet içeren ambalajlarda bulunurlar ve Aerius, alerjik nezleyle ilişkili olan burun akıntı ve kaşıntısı, damaklarda ve gözlerde kaşınma, kızarıklık ve yaşarma gibi belirtileri giderir. Alerjiden kaynaklı bir deri hastalığı olan ürtiker ile birlikte gelen kaşıntı, kabarıklık ve kızarıklık gibi belirtilerin de ortadan kaldırılmasında etkilidir. Bu ilacı kullandığınız taktirde gündelik yaşamdaki aktiviteleriniz ve uykularınızın normal seyrinde olması muhtemeldir. Günlük yaşamda bu alerjilere karşı size destek olur.


AERIUS Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler:


Eğer Desloratadin, loratadin ya da ilacın içerisindeki maddelerden bir veya birkaçına karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.


Böbrek fonksiyonlarınız zayıfsa bu ilacı kullanmadan önce hekim veya eczacınıza danışınız. Bahsedilen bu uyarılar sizin için geçmiş dönemde kaldıysa bile yine de önce bir doktorunuz ile görüşmelisiniz.


AERIUS 5 MG Nedir?


Aerius, alerjik nezleyle ilişkili olan burun akıntı ve kaşıntısı, damaklarda ve gözlerde kaşınma, kızarıklık ve yaşarma gibi belirtileri giderir. Alerjiden kaynaklı bir deri hastalığı olan ürtiker ile birlikte gelen kaşıntı, kabarıklık ve kızarıklık gibi belirtilerin de ortadan kaldırılmasında etkilidir.


AERIUS 5 MG Muadili Nedir?


Tenedes 0,5 MG, Alores 2,5 MG bu ilacın muadilidir.


AERIUS 5 MG 2020 Fiyatı


Aerius 5 mg ilacının 04.04.2020 tarihinden itibaren fiyatı 17,39₺ olarak belirlenmiştir.


AERIUS 5 MG 2022 Fiyatı


Aerius 5 mg ilacının 17.10.2022 tarihinden itibaren fiyatı 36,53₺ olarak belirlenmiştir.


AERIUS 5 MG 2023 Fiyatı


Aerius 5 mg ilacının fiyatı 72.00₺ olarak belirlenmiştir.


AERIUS 5 MG Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?


Aerius 5 mg ilacının kullanımında hastanın açlığı ya da tokluğunun pek bir önemi yoktur. Her iki durumda da kullanılabilir. Tek önemli noktası ilacı kullanırken su içmektir. 


AERIUS 5 MG Yan Etkileri 


İlacın en yaygın yan etkileri yorgunluk, ağız kuruluğu ve baş ağrısıdır. Bunun dışında çok seyrek olsa da döküntü, çarpıntı, bulantı, ishal, kas ağrısı, halüsinasyonlar, mide ağrısı, uykusuzluk vb yan etkiler görülebilir.


AERIUS 5 MG Alkol ile Kullanımı

Aerius 5 mg alkolle bir arada alındığında alkolün vücuda olan etkisini herhangi bir şekilde arttırmadığı laboratuar ortamında gözlemlenmiştir.


AERIUS 5 MG Nasıl Kullanılır?

Aerius 5 mg ilacı ağız yoluyla alınmaktadır. Tablet halinde olduğundan dolayı oral yolla vücuda girişinde suyun yardımcı ek madde olarak kullanılması tavsiye edilmiştir.


AERIUS 5 MG Yasaklandı Mı?

İlacın satışı devam etmektedir.


AERIUS 5 MG İlacının Etkin Maddesi Nedir?


Aerius 5 mg ilacının etkin maddesi olan Desloratadin'dir. Bu etklin maddesinin orijinal ismi ise Desloratadine'dir. Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 100643-71-8 dir. İlacın molekül ağırlığı ise 310.82056 g/mol, formülü ise C19H19ClN2 dir.


AERIUS 5 MG Ne Kadar Sürede Etki Eder?

İlacın 12 yaş ve üzeri kullanımı önerilen dozu günde bir kez bir tablettir. Alerji tedavisinde kullanıldığı için etki süresi gerek alerji türüne gerekse vücuda bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 4 gün ile 4 hafta boyunca kullanım süresi değişebilir.


AERIUS 5 MG Adet Geciktirir Mi?

Aerius 5 mg ilacının adet geciktiriciliği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.


AERIUS 5 MG Kilo Aldırır Mı?

Aerius 5 mg ilacının hastalara kilo aldırmak gibi herhangi bir özelliği bulunmamaktadır.


AERIUS 5 MG Ne Kadar Süre Kullanılır?

Aerius 5 mg ilacının kullanım süresi, doktorunuzun önerisi alınıp kullanılmaya başlandıktan sonra alerji türüne göre değişkenlik göstermektedir. Belirtilere göre 4 günden daha az ya da 4 haftadan daha kısa bir sürede alerji iyileşme gösterebilir. Eğer ki iyileşme göstermezse geçen süre sonrasında tekrardan doktorunuza başvurunuz.